Gdy mamy małe mieszkanie czy kawalerkę, nie możemy pozwolić sobie na duży komplet wypoczynkowy. Niewielki metraż wymaga kompaktowych, wielofunkcyjnych mebli. Najlepszym rozwiązaniem będą kanapy narożne małe bez podłokietników lub z bardzo cienkimi podłokietnikami. Dobrze będzie zrezygnować również z modeli zaopatrzonych w komplet dużych dekoracyjnych poduszek, które również niepotrzebnie przytłoczą wnętrze.

Kanapy narożne małe

Kanapy narożne na wymiar

Przy zakupie wybieraj kanapy narożne na wymiar z funkcjami codziennymi, z półkami, z bankiem, audio.

Kanapy duże

Kolejna ważna rzecz to estetyka. Oczywiście podczas zakupu kanapy duże z funkcja spania nie można mieć na uwadze wyłącznie walorów estetycznych mebla, nie mniej jednak jest to dość istotna kwestia. W ofercie większości salonów meblowych kanapy narożne duże dostępne są nowoczesne kanapy narożne na wymiar, choć można znaleźć też spory wybór modeli nietypowych, oryginalnych na przykład kanap w stylu glamour czy retro. Kupując kanapę do salonu nie warto ograniczać się tylko do sklepów stacjonarnych, w sieci również jest duży wybór mebli, co więcej przeważnie w przystępniejszej cenie. Tak czy inaczej, trzeba być konsekwentnym i wybrać takie meble wypoczynkowe, które będą współgrały z wystrojem pokoju dziennego, w innym wypadku w pomieszczeniu zapanuje aranżacyjny chaos.

Kanapy małe, czy duże?

Bardzo istotną rzeczą jest również wybór materiału obiciowego oraz koloru kanapy – trzeba myśleć praktycznie! Choć białe, kremowe kanapy prezentują się naprawdę bardzo efektownie, to z pewnością dość szybko ulegną zabrudzeniom i nie będą już takie ładne, jak na początku. Najlepiej wybierać meble w ciemniejszych kolorach lub posiadających wzorzyste obicie.