Uncategorized

Kanapy tapicerowane

Meble wypoczynkowe – stylowe kanapy narożne

Kanapa tapicerowana na wymiar klienta musi być elegancka, stylowa, spójna z aranżacją wnętrza i wygodna. Mimo, że na rynku można znaleźć naprawdę duży wybór mebli wypoczynkowych, to wiele osób ma nadal problem ze znalezieniem wygodnego łóżka. Czym kierować się przy wyborze kanapy rozkładanej?

kanapy tapicerowane na wymiar
kanapy tapicerowane


Meble tapicerowane – Wygląd i cena

Większość osób, których interesują kanapy narożne na wymiar, bierze pod uwagę przede wszystkim cenę oraz wygląd mebla. O ile kanapa nie ma służyć także do spania, takie kryteria są jak najbardziej do przyjęcia. W końcu w salonie narożnik stanowi jeden z ważniejszych elementów, także walory estetyczne rzeczywiście są bardzo istotne. Jeżeli jednak szukamy mebli wypoczynkowych, które nocą będą zamieniać się w łóżko do spania, sprawa jest bardziej skomplikowana.

Kanapy tapicerowane – wypełnienie siedziska

Bardzo ważnym aspektem jest rodzaj wypełnienia kanapy. Najtańsze meble będą wypełnione gąbką lub pianką, które nie są materiałami zbyt trwałymi. Niestety gąbka stopniowo będzie się odkształcać, siedzisko będzie coraz cieńsze, w efekcie mebel będzie niewygodny w użytkowaniu, straci też dużo na wyglądzie. Gdy zależy nam na zakupie kanapy naprawdę dobrej jakościowo, która ma również okazyjnie, czy codziennie służyć do spania, warto wybierać takie z wypełnieniem z pianki na sprężynach falistych,  na sprężynach bonellowych albo kieszeniowych. Dzięki temu można mieć pewność, że będą to kanapy stylowe, ale i solidne. Elastyczny podkład sprawi, że siedzisko się nie odkształci i zachowa swój pierwotny wygląd na długo.

Wygoda i funkcjonalność przede wszystkim

Wybierając kanapy narożne na wymiar, zwracamy uwagę na walory estetyczne, cenę, rodzaj wypełnienia, jakość powierzchni spania, lecz oprócz tego mebel musi być wygody także w czasie użytkowania, gdy jest złożony. Kanapy stylowe i wygodne, muszą zapewniać także odpowiedni komfort, gdy na nich siedzimy, oglądamy telewizję, czytamy książkę itp. Tutaj duże znaczenie będzie miała wysokość oparcia, które musi stanowić dobre podparcie dla kręgosłupa w części lędźwiowej i szyjnej. A także szerokość siedziska, im szersze, tym wygodniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *