Dom - budowa i wnętrze

Baseny ogrodowe

baseny ogrodowe

Nowoczesne baseny z kontenerów – co to jest i czy warto?
Basen w kontenerze to coś, o czym jeszcze kilkanaście lat temu mało kto słyszał. Generalnie kontenery służyły do przewożenia towarów oraz ich przechowywania i na tym kończyły się ich funkcje. Jednak dzisiaj kontenerom coraz częściej daje się drugie życie. Przykładowo firma Infinity pools tworzy baseny z kontenerów. Jednak powstają z nich również biura, a nawet domy. Jednak czym cechuje się basen z kontenera? Czy jest to rozwiązanie opłacalne cenowo?


Basen ogrodowe – co to jest?
Basen ogrodowe to rozwiązanie, które ma szereg zalet. Jednak zanim je wymienimy, warto wyjaśnić, czym tak naprawdę jest basen ogrodowe. Shipping container pools – jak z angielskiego określa się baseny w kontenerach – powstają z kontenerów morskich. Mowa o konstrukcjach pierwotnie przeznaczonych do przechowywania towarów na statkach. Przeważnie są to konstrukcje stalowe, dodatkowo ocynkowane, w celu zapobiegania powstawaniu rdzy. Jednak zdarza się, że zamiast stali użyta zostaje deska kompozytowa. Nowoczesne baseny często powstają w kontenerach wykonanych właśnie z deski kompozytowej. Przygotowanie basenu z kontenera wymaga dostosowania kontenera morskiego. Najpierw trzeba go nieco odświeżyć, przywracając mu właściwą estetykę. Później przychodzi czas na zabezpieczenie materiałów. W kolejnym etapie zwykle ma miejsce malowanie. Ostatni krok to wykonanie odpowiednich otworów, aby możliwe było podłączenie instalacji. Basen w kontenerze morskim powstaje bardzo szybko, a jego stworzenie nie generuje wysokich kosztów. Dlatego właśnie jeśli chodzi o basen w kontenerze, cena jest zwykle bardzo atrakcyjna.
Basen z kontenera i jego zalety
Niewątpliwie basen z kontenera morskiego to rozwiązanie, które ma szereg zalet. Najważniejsze z nich, to: uniwersalność, różnorodność, łatwość montażu, cena.

Baseny na lato-jaki wybrac?

Basen ogrodowe, na przykład ten oferowany przez Infinity pools, to rozwiązanie bardzo uniwersalne. Basen może bowiem występować w rozmiarze dostosowanym do potrzeb i możliwości. Co więcej, baseny ogrodowe z kontenerów mogą być zakopywane w ziemi, jak również występują w postaci wolnostojącej. Tym samym można je wykorzystać na wiele sposobów, na niemal każdej działce. Różnorodność basenów z kontenerów morskich sprawia, że cieszą się one dzisiaj bardzo dużym zainteresowaniem. Nie bez znaczenia jest również łatwość montażu. Jak wspomniano, niektóre modele są wolnostojące. Zatem w takim przypadku wystarczy przywieźć basen z kontenera na miejsce, podłączyć wodę i odpływ i po sprawie. W przypadku basenu zakopywanego w ziemi jest nieco więcej pracy, jednak nawet wtedy, montaż zabiera zwykle co najwyżej kilka godzin. Na pewno dla wielu osób tym, co najbardziej zachęcające w przypadku basenu z kontenera, jest cena. Niskie koszty produkcji, jak również dostawy i montażu sprawiają, że jest to prawdopodobnie najtańszy sposób na sprawienie sobie basenu w ogrodzie.

author-avatar

About Bartosz Kraliński

Autorzy strony to nie tylko fachowcy, ale też pasjonaci. Od lat śledzimy trendy dotyczące urządzania wnętrz, ze szczególnym naciskiem na meble i ich dobór pod kątem specyfiki pomieszczenia. Wyspecjalizowaliśmy się w meblach tapicerowanych do salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *