Dom - budowa i wnętrze, Meble do wnętrza

kanapa z funkcją spania codziennego

Nowoczesne narożniki na wymiar

Kanpy pikowane narożńe, na które nie każdy może pozwolić sobie na urządzenie oddzielnej sypialni tymi meblami. Jeżeli dysponujemy małym metrażem, na którym żyjemy z całą rodziną, albo mieszkamy w kawalerce, nie ma takiej możliwości. W tym wypadku trzeba zaaranżować przestrzeń tak, żeby było przede wszystkim praktycznie.
Kanapa z funkcją spania codziennego.

Kanapa z funkcją spania codziennego – jaką kupić?

Kanapa z funkcją spania codziennego to dość popularne rozwiązanie, dzięki temu w ciągu dnia możemy bez problemu przyjąć gości, wypocząć po ciężkim dniu pracy, a nocą zamienić salon w wygodną sypialnię. Ze względu na to, że łóżko będzie użytkowane regularnie, należy oczywiście wybrać kanapę dobrej jakości, która ma odpowiednie wypełnienie i obicie, tylko w tym wypadku będzie mogła służyć przez dłuższy czas.

Najtańsze kanapy narożne rozkładane z funkcją spania codziennego są wypełnione pianką, która niestety z biegiem czasu będzie się odkształcać i zniekształcać siedzisko. Jak widać, nie jest to najlepsza inwestycja, gdyż za kilka lat kanapa będzie nadawała się do wymiany. Aby tego uniknąć, warto wybierać spośród mebli wypełnionych pianką umieszczoną w sprężynach falistych albo z wypełnieniem ze sprężyn bonell. Jeżeli chodzi o powierzchnię spania, to musi być po prostu płaska, powinna przypominać materac. Warto dokładnie przyjrzeć się, czy wybrany model kanapy po rozłożeniu nie posiada żadnych wgłębień, czy uwypukleń. Nie bez znaczenia jest także jej wielkość, standardowe kanapy narożne rozkładane po rozłożeniu mają 140×200 cm powierzchni do spania. Można mieć problem ze znalezieniem narożnika o większym materacu, ale bez wątpienia są takie łóżka.

Jaki materiał obiciowy wybrać?

Kanapy rogowe na wymiar, które pełnią również funkcję łóżka do codziennego spania są mocnej eksploatowane, niż sofy, na których się tylko siedzi. To, dlatego warto wybierać tkaniny wytrzymałe, grube, które się nie gniotą, nie mechacą i są łatwe do utrzymania w czystości. Bez względu na to, czy wybieramy kanapy pikowane, czy gładkie, pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na splot, grubość nitki wybranej tkaniny. Na komfort użytkowania kanapy rogowe na wymiar będzie miał wpływ także jej kolor. Najbezpieczniej będzie zdecydować się na ciemne barwy, na których nie będzie w tak dużym stopniu widać zabrudzeń i które będą odporne na zarysowania. Jeżeli w wśród domowników są małe dzieci czy zwierzęta, jasne kanapy pikowane kompletnie się nie sprawdzą.

author-avatar

About Bartosz Kraliński

Autorzy strony to nie tylko fachowcy, ale też pasjonaci. Od lat śledzimy trendy dotyczące urządzania wnętrz, ze szczególnym naciskiem na meble i ich dobór pod kątem specyfiki pomieszczenia. Wyspecjalizowaliśmy się w meblach tapicerowanych do salonu.