4 praktyczne porady – jak wybrać narożnik do salonu?

Kanapa to najważniejszy mebel w salonie, bez niego pomieszczenie nie byłoby tak funkcjonalne i przytulne. Wybierając odpowiedni model kanapy na wymiar, należy zwrócić uwagę nie tylko na jej walory estetyczne, równie ważny będzie też stelaż, wypełnienie, jakość obicia. Na co zwrócić uwagę kupując narożnik z zagłówkami do salonu?

Narożnik z zagłówkami Producent

Kanapa do wielkości salonu

Narożniki pokojowe z zagłówkami zazwyczaj występują w rozmiarach 230 x 87 cm, niestety nie każdy dysponuje dużym salonem, niekiedy problem stanowią nietypowe wymiary pomieszczenia. Oczywiście jest na to rozwiązanie, bo można zdecydować się na narożniki na zamówienie. W tym wypadku kanapę można idealnie dopasować do wielkości salonu oraz własnych upodobań, wybierając kolor, rodzaj tkaniny i stelaża. Kanapa  od producenta nie może przytłaczać salonu swoją wielkością ani utrudniać poruszania się po nim. Kluczowe jest to, aby pasowała do wnętrza.

Narożnik od producenta do spania

Na początku warto ustalić, do jakich celów będzie służyć nam kanapa. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będziemy na niej tylko siedzieć, czy przyda się model z funkcją spania z pojemnikami na pościel. W małych mieszkaniach salon zazwyczaj raz na jakiś czas przekształca się w sypialnię dla gości, w tym wypadku narożniki od producenta oferującego kanapy trzyosobowe, rozkładane będą najlepszą opcją.
Zagłówek

Narożniki z zagłówkami na wymiar

Gdy mamy już za sobą decyzję dotyczącą wielkości narożnika, przychodzi czas na wybranie jego stylu. Nie można zaprzeczyć, że walory estetyczne mebli są tak samo ważne, jak ich funkcjonalność, w końcu salon jest pomieszczeniem reprezentacyjnym. Kanapa musi pasować do wybranej aranżacji wnętrza zarówno pod względem stylu, jak i kolorystyki. Oczywiście trzeba zwracać uwagę także na aspekty praktyczne. Wybierając białą czy beżową kanapę do salonu, w którym będą przebywać dzieci czy zwierzęta, z pewnością bardzo szybko pożałujemy swojej decyzji. W nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach doskonale sprawdzą się narożniki producent w szarym kolorze, na których nie widać zabrudzeń, ani sierści. Dużą popularnością cieszą się na przykład narożniki do salonu producent pikowane, które prezentują się naprawdę efektownie, nawet jeśli ich kolor jest dość zachowawczy. Aranżację można uzupełnić o poduszki dekoracyjne w nasyconych barwach czy wzorach, które ożywią kanapę.

Jeżeli będziemy wybierać narożniki wymiary najtańsze, to z pewnością nie posłużą nam długo. Cena niestety zazwyczaj idzie w parze z jakością, dlatego warto zainwestować w taki zakup nieco więcej pieniędzy. Bardzo ważne jest to, aby zwrócić uwagę na jakość materiału narożnika – musi być odporny na zabrudzenia, mechacenie oraz zaciąganie. Materiał obiciowy powinien zapewniać łatwe czyszczenie. Osobom, którym zależy na maksymalnej wygodzie, powinny zainwestować w narożnik z zagłówkami, który zapewni odpowiedni komfort podczas czytania książek czy oglądania telewizji.

Narożnik do salonu – cena

Choć cena nie powinna być głównym kryterium podczas wyboru kanapy do salonu, niestety wiele osób wciąż podejmuje decyzję zakupową, mając na uwadze wyłącznie wartość mebla. Bez wątpienia jest to duży błąd, zważywszy na to, że narożnika nie wymienia się co roku, a jest to zazwyczaj zakup na lata.