Dom - budowa i wnętrze

Panele szklane do kuchni

szklane panele Wrocław

Panele szklane Wrocław to dzisiaj popularne rozwiązanie w kwestii ozdoby ściany. Najczęściej płytki szklane pojawiają się w kuchniach i łazienkach, choć można je spotkać również w innych pomieszczeniach. Czym tak naprawdę są szklane panele? Dlaczego płytki szklane do kuchni i łazienki to dobry wybór? Wyjaśniamy!

Lacobel we Wrocławiu, czyli nowoczesność na Dolnym Śląsku

Panel szklany to inaczej lacobel. Według definicji lacobel do kuchni to kolorowa tafla szkła laminowanego przeznaczona do montażu w kuchni. Pierwotnie nazwa lacobel odnosiła się tylko do tych paneli ściennych do kuchni, które były wykonane w jednym kolorze. Jednak dzisiaj jest to określenie odnoszące się w zasadzie do wszystkich płytek szklanych, zarówno tych w kuchni, jak i w łazience oraz w innych pomieszczeniach. Niewątpliwie płytki szklane do kuchni Wrocław to rozwiązanie bardzo nowoczesne. Zasadniczo szkło jest zaliczane do materiałów charakterystycznych dla stylu nowoczesnego w budownictwie i architekturze. Natomiast w tym przypadku dodatkowo mamy do czynienia ze szkłem kolorowym.

Nowoczesne płytki szklane Wrocław – czy warto?

Należy podkreślić, że szklane panele we Wrocławiu to nie tylko jednokolorowe konstrukcje ścienne, ale również szkło dekoracyjne do kuchni, zawierające rozmaite grafiki. W kwestii wyboru grafik możliwości są obecnie ogromne. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Często producenci oferują realizacje na zamówienie. Oznacza to, że grafika na szkle do kuchni we Wrocławiu może być absolutnie oryginalna, stworzona przez klienta lub według jego zaleceń. 

Nie ma wątpliwości, że panele ścienne do kuchni idealnie wkomponują się w każde nowoczesne wnętrze. Jednak właściciele mieszkań wykończonych w sposób tradycyjny również zastanawiają się, co na ścianę w kuchni Wrocław? Czy w ich przypadku szkło laminowane do kuchni to również dobra decyzja? Zdecydowanie tak! Płytki szklane sprawdzą się w zasadzie w każdej kuchni i łazience. Warunkiem jest dostosowanie wzornictwa i kolorów tak, aby szkło dekoracyjne pasowało do pozostałych elementów w kuchni lub innym pomieszczeniu.

Jak długo wytrzymają szklane panele we Wrocławiu?

Zastanawiasz się, czy panele szklane do łazienki lub kuchni to inwestycja na lata? Pragniemy Cię poinformować, że zdecydowanie tak! Odpowiada za to szereg właściwości płytek szklanych. Po pierwsze do konstrukcji paneli wykorzystuje się szkło hartowane. Mowa o specjalnie wzmocnionym szkle, które jest odporne nawet na bardzo mocne uderzenia, w tym te wykonane ostrymi narzędziami. Innymi słowy wytrzymałość mechaniczna jest doskonała. A to jeszcze nie wszystko! Utwardzanie grafik metodą UV sprawia, że nawet po wielu latach grafiki na szkle do kuchni prezentują się doskonale. Niewątpliwie dużą zaletą, jeśli chodzi o panele kuchenne szklane, jest ich odporność na zabrudzenia. Na szkle nie osiada zbyt wiele kurzu czy pyłów. Natomiast jeśli pojawią się tam te, lub inne zanieczyszczenia, bardzo łatwo jest się ich pozbyć. Szkło dekoracyjne do kuchni Wrocław to sposób na zawsze estetyczne ściany, nawet po wielu latach od ich wykonania.

author-avatar

About Bartosz Kraliński

Autorzy strony to nie tylko fachowcy, ale też pasjonaci. Od lat śledzimy trendy dotyczące urządzania wnętrz, ze szczególnym naciskiem na meble i ich dobór pod kątem specyfiki pomieszczenia. Wyspecjalizowaliśmy się w meblach tapicerowanych do salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *